Дата и час: 21 Дек 2014, 21:38

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Проблем с обицата.
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2012, 02:19 

Здравейте! От 4 месеца имам обица на пъпа. От начало нямах сериозни проблеми (зачервяване, леко събиране, но минаваше). От известно време обаче ме притеснява, понеже от самата дупчица се показва нещо като "месце". Подутичка е и събира леко гной примесена понякога с кръв, а сега и самата течност е по-странна, по-прозрачна и леко като лепкава. Не съм спирала да я поддържам. Промивам с кислородна вода и мажа с вита-мерфен, също и я мия с антибактериален сапун. Няма как да отида там, където ми я направиха, а не искам да се наложи да я махам! Моля, дайте ми съвет! :(

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Проблем с обицата.
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2012, 08:30 
Аватар

спри с кислородната вода

махмурлука е проблем на изтрезняващите!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Ное 2012, 11:33 

А с какво да продължа? :?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Ное 2012, 18:02 
Аватар

ми четвърти месец е,отдавнна би трябвало да си спряла с всичко...Промивай с физиологичен разтвор и мазвай по мъъъъничко вазелин,За няколко дни трябва да се оправят нещата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2012, 00:00 

Според мен си алергична към някоя съставка на метала, пробвай с друга обица,пластмасова примерно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2012, 02:08 

Благодаря за съветите! Ще пробвам да сменя поддържащите материали като за начало, понеже си мисля, че и те може да не ми понасят вече... Ако не стане ще пробвам с др. обица. Иначе обиците, които имам са от медицинска стомана. :) А ако е пробита по-надълбоко може ли все пак да се оправи? :pliiz:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2012, 10:11 

Axelle, ако има алергия дали щеше да остане толкова дълго обецата на нея? Щеше да си я боли, да се подува, да я боли, да се подува... И тя най-накрая щеше да я махне. Знам какво е когато си алергичен към някой метал, изпитала съм го на гърба си. Или по-скоро на ушите си... Наистина, вероятно е да е алергична към обецата, но не мисля така. По-скоро е от прегрижване с тея кислородни води и глупости.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2012, 10:34 
Аватар

Алергична към метала?На четвърти месец се проявява алергията?Според мен няма никакъв смисъл в поста ти,да не говорим,че симптомите нямат нищо общо с тези при алергия....
Кислородната вода е агресивна доста,както почиства и убива гнязта така и убива сега изграждащите се клетки и пречи на заздравяването!Ползва се не повече от веднъж-дваж в началото и при случаи,когато новата дупка е много силно замърсена!Витамерфена е на билкова основа,но 4 месеца са прекалено много за третиране с каквото и да е.Прегрижена е дупката,нищо повече.Просто не и е даден шанс да зарастне нормално.
Какво имаш предвид като питаш за "по-дълбоко пробите дупка"?Ако кожата е натисната от обецата неминуемо води до проблеми.Започва да мигрира самата обеца докато не стигне до такова положение,че да не упражнява натиск върху кожата.Лошото е,че веднъж започне ли миграция рядко спира на желаното положение,най-често си продължава докато организма не изхвърли чуждото тяло (обецата) съвсем....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2012, 11:28 

От 4 месеца имам обица на пъпа. От начало нямах сериозни проблеми (зачервяване, леко събиране, но минаваше).

Това си е чиста алергия!!! Това че в студиото ти казват, че обецата е от медицинска стомана, нищо не означава, никой не може да е сигурен, че не съдържа и друг метал, който всъщност с течение на времето прави проблем. Аз съм сигурна, че като смени обецата всичко ще се оправи!
Хубав ден.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2012, 11:40 

dionisiii написа:
Алергична към метала?На четвърти месец се проявява алергията?Според мен няма никакъв смисъл в поста ти,да не говорим,че симптомите нямат нищо общо с тези при алергия....
Кислородната вода е агресивна доста,както почиства и убива гнязта така и убива сега изграждащите се клетки и пречи на заздравяването!Ползва се не повече от веднъж-дваж в началото и при случаи,когато новата дупка е много силно замърсена!Витамерфена е на билкова основа,но 4 месеца са прекалено много за третиране с каквото и да е.Прегрижена е дупката,нищо повече.Просто не и е даден шанс да зарастне нормално.
Какво имаш предвид като питаш за "по-дълбоко пробите дупка"?Ако кожата е натисната от обецата неминуемо води до проблеми.Започва да мигрира самата обеца докато не стигне до такова положение,че да не упражнява натиск върху кожата.Лошото е,че веднъж започне ли миграция рядко спира на желаното положение,най-често си продължава докато организма не изхвърли чуждото тяло (обецата) съвсем....

Според мен от твоя пост нямаше смисъл и много грешна информация относно кислородната вода, вземи попрочети малко в нета!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2012, 12:12 
Аватар

Бахахахахах,значи леко зачервяване и сърбеж на прясна рана са признаци на алергия?Верно?И си убедена в това без снимка даже да видиш?Аз пък си мислех,че си е нормална реакция на рана,опитваща да заздравее...Нищо де,човек се учи докато е жив...Ти от колко години дупчиш и с колко подобни "алергични реакции" си се сблъсквала?Аз,с моите скромни 13-14 години с игла в ръка смея да твърдя че познавам донякъде как се държи една рана и какви са свойствата на перхидрола и без да търся в нета...
Относно материала на обеците-едва ли има и един уважаващ работата си пиърсър,който да прави компромиси с обеците и да лъже за произхода и материалът им знаейки какви последствия може да има това за клиентите му,а от там и за името и работата му.
Говорейки за материали бих желал да светнеш всички нас от къде да се сдобием с пластмасови обеци!Забележи,не искам да знам биопласт,PFTE или полисейф от къде да си взема,искам ПЛАСТМАСОВИ ОБЕЦИ!Хахахахах
Според твърденията ти е най-добре да смени обецата....на раздразнена и незарастваща рана.Страшен шок за дупката,нови малки наранявания,задължителни при ваденето и слагането,ново наместване,тези неща точно ще оправят дупката и ще секнат веднъж за винаги проблемите?И междувременно да продължи да пречи на зарастването с кислородна вода...Хахахах,има логика някаква,нищо,че само ти си я виждаш...Аре моля те,не се впрягай,вместо това може да посъбереш малко опит и знания преди да пишеш резолюции и да даваш куци съвети!
А,между другото,даже по педесет удивителни да слагаш след глупостите,които пишеш те няма автоматично да се превърнат в истина,не и заради това!
Айде,със здраве!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2012, 13:32 

dionisiii написа:
Бахахахахах,значи леко зачервяване и сърбеж на прясна рана са признаци на алергия?Верно?И си убедена в това без снимка даже да видиш?Аз пък си мислех,че си е нормална реакция на рана,опитваща да заздравее...Нищо де,човек се учи докато е жив...Ти от колко години дупчиш и с колко подобни "алергични реакции" си се сблъсквала?Аз,с моите скромни 13-14 години с игла в ръка смея да твърдя че познавам донякъде как се държи една рана и какви са свойствата на перхидрола и без да търся в нета...
Относно материала на обеците-едва ли има и един уважаващ работата си пиърсър,който да прави компромиси с обеците и да лъже за произхода и материалът им знаейки какви последствия може да има това за клиентите му,а от там и за името и работата му.
Говорейки за материали бих желал да светнеш всички нас от къде да се сдобием с пластмасови обеци!Забележи,не искам да знам биопласт,PFTE или полисейф от къде да си взема,искам ПЛАСТМАСОВИ ОБЕЦИ!Хахахахах
Според твърденията ти е най-добре да смени обецата....на раздразнена и незарастваща рана.Страшен шок за дупката,нови малки наранявания,задължителни при ваденето и слагането,ново наместване,тези неща точно ще оправят дупката и ще секнат веднъж за винаги проблемите?И междувременно да продължи да пречи на зарастването с кислородна вода...Хахахах,има логика някаква,нищо,че само ти си я виждаш...Аре моля те,не се впрягай,вместо това може да посъбереш малко опит и знания преди да пишеш резолюции и да даваш куци съвети!
А,между другото,даже по педесет удивителни да слагаш след глупостите,които пишеш те няма автоматично да се превърнат в истина,не и заради това!
Айде,със здраве!

Виж сега Диониси, аз съм татуист по професия, не правя пиърсинг, но има доста хора покрай мен,които правят. Никъде не съм писала, че пиърсър дава нарочно такава обица. Но много често произвеждащите такива пестят метериал, все пак това е България. Не казвам и че на 100% е така, но има голяма вероятност.Както среброто се среща много рядко в самородно състояние, винаги има други примеси в него, така и с "медицинската обица".
Какъв материал е подходящ за пиърсинг на пъпа?
За първоначален пиърсинг се изисква високо качество на материалите и с висока биологична съвместимост. Сред тях са сплав от титан и злато 750, както и пластмаса, тефлон, и ниобий. Що се отнася до втория пиърсинг на пъпа (за пиърсинг зараснал), тогава вече има възможност да се използват за украса от хирургическа стомана или златни с проба 585 проби, както и всякакви бижута обеци. Нисък клас злато и сребро, не са подходящи за пиърсинг на пъпа, защото те имат примеси, които могат да доведат до алергия.
Да те светна и за кислородната вода, че няма нищо общо с перхидрола, в практиката 30%-ния разтвор е известен под името перхидрол и се използва за изрусяване на косата, а 3%-ния - като кислородна вода.
Защо се правиш на многознаещ и пишеш пълни глупости не мога да разбера,но както ти каза човек се учи докато е жив, явно ти трябват повече години стаж.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2012, 13:42 

Ето от тук може да си вземеш пластмасова обица, а шока за дупката вече е бабина дивотина :smoke:
http://www.a2pstore.com/piercing/obeci- ... a-pup/?p=3
http://www.a2pstore.com/piercing/obeci- ... up/?cat=31

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2012, 14:20 
Аватар

Виж сега,Акселе,първо НИКЪДЕ няма да намериш обеца от инобий или както го каза!Второ-пластмаса е сборно понятие на хиляди видове полимери,твърде различни по своиства един от друг!Не те знам какъв татуист си,ама като гледам кви ги пишеш по-добре,че не знам!Къде ги намираш тези титаниево-златни сплави също не знам!Хирургичната стомана(316L) се използва за първоначални обеци откак се помня и ще продължи!НИКЪДЕ в светът не се среща самородна стомана 316L,та няма база за сравнение със среброто,освен това тая мантра,дето я ползваш "Все пак тук е България" е толкова тъпа и ненамясто,че едва не си изплюх питието от смях като я четох!Кой в България произвежда обеци от хирургичена стомана,че ми вреш тоя лаф в очите?Кой изобщо произвежда обеци от самороден метал без допълнителна обработка?Хахах,продължаваш да ръсиш глупост след глупост и ме караш да те злепоставям пред всички...Твоя работа де...
Втората темичка,за която се впрягаш е перхидрола...Всяка кислородна вода е перхидрол,душице,без значение какво е процентното съдържание!Просто е поостарял,но още използващ се термин...
Ти сега кажи за пластмасовите обеци,аз от години вкарвам обеци и зареждам няколко студия,на такова нещо не съм попадал,светни ме,моля те!А да,и за онези там,с трудното име ми кажи!Кажи също защо не е подходящо баш на пъпа първоначалната обеца да е от 316 L,след като се използва за костни имланти и подобни?Далеч съм от мисълта да се карам или заяждам с който и да е от този форум,но понякога не мога да устоя на простотиите,които пишете!Как,кажи ми ще помогне подмяната на обецата?Как,с новите надрасквания и рани или с натиска при вадене и поставяне?Как ще помогне продължаването на промивките с кислородна вода (хайде,да не е перхидрол,че се впрягаш :) ),след като тя пречи на заздравяването?Как разбра,че е алергична реакция?По подутото,по пъпчиците,по секрета?Нищо подобно не се е появило 4 месеца...Защо се намесваш в теми,по които нямаш нито познания,нито опит,нито пък можеш да дедеш ако не добър то поне логичен съвет?
Понякога се чудя на хорица с почти нулев интелектуален капацитет и никави знания,но пък с наглост и самовлюбеност на три села парвенюта!Ще ми се да се заям с теб и по темите,които би трябвало да разбираш,щото си "по професия татуист",но и това ще стане след като изцепиш някоя простотия и за това.До тук не зная как се справяш с това изкуство,ще проличи на някой следващ твой пост,убеден съм!
Моля те,не си прави труда да ми отговаряш,днес не ми е на кеф да нареждам нискоквалифицирани съветници с голяма уста.Виждам,че искаш да блеснеш със знания,които нямаш,та ще ти се удаде случай скоро да разменяш мнения и любезности с мен.Жало е,че тва става на гърбът на хора,които с нищо не са заслужили дистанционните експерименти,които опитваш да провеждаш....
Ахааааа,сега разбирам,ти си тая кака от Разград,дето като идвахте в Русе ме питахте пред местното На тъмно с какво са ми били поени накрайниците за татуиране...Ясно!Поне да се беше поинтересувала от материала на обеците,които внасяш!Пластмаса казваш?Хахахахах,Дооубре!До сега хвалих сайта ви,харесваше ми,но щом такива компетентни хора се занимават с него едва ли ще продължа да ви препоръчвам...
Както казах,хайде,със здраве!Лек и приятен живот ти желая!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2012, 14:49 

Не е тук мястото да спорим, аз мисля че се аргументирах достатъчно добре, че да ме разберат всички. Питаш ме откъде знам, че е алергия към обицата - имах същия проблем преди години с "медицинска обица" на веждата. Остава да чуем момичето как си е излекувало пъпа.
Не съм от Разград и никога не съм била в Русе, нещо се бъркаш.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]